Proveg Tesco ilu 2 1Společnost Tesco spolupracuje s mezinárodní organizací ProVeg International s cílem podporovat edukaci o nejnovějších spotřebitelských trendech spojených se zájmem o zdravější životní styl a měnící se stravovací návyky. Současně tím postupně Tesco naplňuje svůj dlouhodobý závazek naučit své zákazníky stravovat se zdravěji a udržitelněji. Úvodní aktivity budou spojené s Veggie Challenge pro zaměstnance Tesco formou webinářů a kulinářských školení zaměřených na rostlinnou stravu a na ně by měla navázat spolupráce i směrem k zákazníkům a veřejnosti.

„Způsob, jakým se stravujeme má obrovský dopad nejen na nás, ale i na naši planetu. Vnímáme, že i mezi našimi zákazníky jsou výrobky rostlinného původu čím dál více oblíbené. Jsme proto rádi, že naši nabídku těchto potravin nejen postupně rozšiřujeme ale zároveň se podílíme na šíření osvěty o jejich přínosech,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Cílem Tesco je do roku 2025 zvýšit prodeje rostlinných alternativ masa o 300 %. Již nyní mohou zákazníci vybírat mezi více než 250 rostlinnými alternativami, včetně produktů vlastní značky Plant Chef, kam patří i bezmasé alternativy burgerů, nugetek nebo rybích prstů.

„Přechod na rostlinnou stravu je tak spolu s omezováním plýtvání jídlem jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zmírnit náš osobní dopad na klima. Veggie Challenge je 30denní výzva, která spotřebitelům a spotřebitelkám pomáhá snížit spotřebu živočišných výrobků, a účinně jim pomáhá překonat nejčastější bariéry, které jim brání stravovat se více rostlině, například seznámením s nejnovějšími rostlinnými produkty i doporučením ověřených receptů. Velmi nás těší, že se společnost Tesco rozhodla do výzvy zapojit a její zaměstnanci a zaměstnankyně se tak přidali k více než 450 tisícům lidí z celého světa, kteří se Veggie Challenge již zúčastnili,“ říká manažerka kampaně Veggie Challenge Tereza Trávníčková z ProVeg Česko.

ProVeg International je organizace zvyšující povědomí o potravinách, která pracuje na transformaci globálního potravinového systému nahrazením živočišných produktů rostlinnými a kultivovanými alternativami. Jejím cílem je snížit celosvětovou spotřebu živočišných produktů o 50 % do roku 2040.

(tz)