GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
PROGRAM NA KVĚTEN-SRPEN 2013
_______________________________________________________________
VÝSTAVY
Radek Kratina (1928-1999)
Pavla Sceranková / Žena na Měsíci
Jakub Petr / Toroid
Tereza Černá / Vzdušné války
Jiří David / Křik paviánů...
Evžen Šimera / Duch látky
Viktor Kolář / Retrospektiva
Vnitřní okruh v současné české fotografii
Benátské hutně tvarované a české řezané sklo ze sbírek UPM
Vášeň, sen a ideál / Česká secesní plastika
Alfons Mucha / Slovanská epopej
Po sametu / Současné české umění s přesahy do minulosti
Ateliér Františka Bílka
----------------------------------------------------------------------------------
DŮM U KAMENNÉHO ZVONU-----------------------------------------------------------------------------------
RADEK KRATINA (1928-1999)
6. 3. - 19. 5. 2013
První souborná výstava Radka Kratiny v Domě U Kamenného zvonu představuje umělce, jehož tvorba osobitým způsobem reflektovala neokonstruktivistické a kinetické tendence v českém umění druhé poloviny 60. let. Expozici tvoří průřez Kratinovou tvorbou, kterou charakterizuje na jedné straně racionalita, smysl pro geometrii a konstrukci formy, na straně druhé všudypřítomný prvek nezávazné hry, obsažené v principu variability jeho prací. Variabily, jak umělec nazýval své dřevěné a později kovové reliéfy a objekty, založené na proměnlivosti reliéfních struktur, byly v šedesátých a sedmdesátých letech v kontextu českého umění ojedinělé. Téměř tři desetiletí je Kratina rozvíjel v nesčíslných variantách, které v devadesátých letech vyústily do prostorových vertikálních soch-objektů. Právě princip proměny řadí Kratinovu tvorbu do širšího rámce kinetismu, avšak podmíněného účastí diváka, který aktivními zásahy do struktury díla donekonečna obměňuje výslednou, předem nedefinovatelnou podobu, která zůstává dílem náhody.
Kurátorská prohlídka s Hanou Larvovou a Helenou Kratinovou: čt 16. 5. v 17.00
Lektorská prohlídka: út 7. 5. v 16.30
VIKTOR KOLÁŘ / Retrospektiva
7. 6. - 29. 9. 2013
Retrospektivní výstava Viktora Koláře představuje ucelený pohled na osobitou fotografickou tvorbu s výlučným a vyhraněným celoživotním ostravsko-kanadským tématem. Zahrnuje fotografické obrazy od roku 1959 do současnosti, jež tlumočí konkrétnost daného místa a silného časového akcentu vytrženého z toku lidského bytí. Zrcadlí nesmlouvavost, drsnost i osobitost ostravské a kanadské krajiny, ve které se Viktor Kolář pohybuje či pohyboval. Přináší subjektivní výpověď o devastaci krajiny i lidské duše, výpověď o člověku a jeho zakódování v mezilidských vztazích, o faktorech odcizení, vykořeněnosti spojených s proměnlivostí a pomíjivostí společenských podmínek, životních stylů, povah generací a kultur.
Autorská prohlídka s Viktorem Kolářem a Pavlínou Vogelovou: čt 20. 6. v 17.00
Lektorské prohlídky: út 18. 6., 16. 7. a 20. 8. v 16.30
Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 13, Praha 1
út-ne 10-20 h
MĚSTSKÁ KNIHOVNA-----------------------------------------------------------------------------------
VNITŘNÍ OKRUH V SOUČASNÉ ČESKÉ FOTOGRAFII
15. 5. - 18. 8. 2013
Dosud nejrozsáhlejší výstava aktuálních tendencí české fotografie a výtvarné tvorby exploatující fotografické médium z období po roce 2000 je zaměřena na širokou škálu děl s motivy „vnitřního okruhu\" - autorské sebereflexe, rodiny, nejbližších lidí a věcí. Zatímco v západoevropské, americké či japonské fotografii mnozí autoři už dlouho ve svých dílech ukazují i ty nejintimnější chvíle svého života a života svých rodin a přátel, v české fotografii se až na malé výjimky takovéto otevřené autoroflexivní záběry či fotografické deníky donedávna příliš neobjevovaly.
Expozice představuje, jak se po roce 2000 stalo toto téma i v české fotografické tvorbě rozšířené a aktuální. Na vybraných dílech ze širokého spektra od tradičního dokumentu a portrétu přes výrazně subjektivně pojatou tvorbu až k fúzím různých stylů a médií chce ukázat zásadní změny, k nimž ve fotografii došlo po nástupu digitálních technologií a jejím úniku z úzkého oborového ghetta. Na výstavě je zastoupeno vice než čtyřicet autorů různých generací od etablovaných tvůrců Ivana Pinkavy, Jiřího Davida, Pavla Máry, Dity Pepe, Pavla Baňky či Veroniky Bromové až po současné studenty a nedávné absolventy různých uměleckých škol. K výstavě, kterou sestavil Vladimír Birgus, vychází katalog s českými a anglickými texty v nakladatelství KANT.
Kurátorské prohlídky s Vladimírem Birgusem: čt 30. 5., út 25. 6. v 17 h
Lektorské prohlídky: čt 23. 5., 6. 6., 20. 6., 18. 7., 22. 8. v 16.30
Městská knihovna, 2. patro, Mariánské náměstí 1, Praha 1
út-ne 10-18 h
COLLOREDO-MANSFELDSKÝ PALÁC----------------------------------------------------------------------------
JIŘÍ DAVID / Křik paviánů...
25. 5. - 8. 9. 2013
Své první betonové obrazy, tedy reálný beton nanášený prostou zednickou technikou na nenašepsovaném, bavlněném malířském plátně, jsem uskutečnil v roce 1994.
V roce 2011-2012 jsem se k tématu betonu na holém malířském plátně vědomě navrátil.
Během hydratace a tvrdnutí probíhají v betonu fyzikální a chemické procesy (provázené uvolňováním tepla), při kterých beton získává mechanickou pevnost a odolnost a vytváří se chemická stabilita v materiálu.
Autorská prohlídka s Jiřím Davidem: st 12. 6. v 17.00
Lektorské prohlídky: út 4. 6., 11. 6., 16. 7. a 13. 8. v 16.30
Colloredo-mansfeldský palác, Karlova ulice 189/2, Praha 1
út-ne 10-18 h
STAROMĚSTSKÁ RADNICE----------------------------------------------------------------------------------------
PAVLA SCERANKOVÁ / ŽENA NA MĚSÍCI
20. 3. - 5. 5. 2013
Pavla Sceranková (* 1980, Košice) se v Galerii hlavního města Prahy představuje podruhé. Podobně jako na předešlé výstavě Zpráva z neokortexu, kdy se zabývala sny, pamětí a procesy odehrávajícími se v lidském mozku, podniká i tentokrát dobrodružnou cestu do neprobádaných míst. Opět čerpá z konkrétního zážitku, který ji podvědomě zasáhl, a rozpracovává jej do podoby svébytného vizuálního experimentu. Pro tvorbu Scerankové je typické paralelní soustředění na vědeckou a intuitivní složku. Obojí funguje jako rub a líc téže mince. Intuice však náleží spíše ženskému principu, který se uplatňuje tam, kde výpočty selhávají. Žena se proto stala nejen hlavní hrdinkou filmu Fritze Langa Žena na Měsíci (Frau im Mond, 1929), ale i výstavního projektu.
EVŽEN ŠIMERA / DUCH LÁTKY
22. 5. - 7. 7. 2013
Evžen Šimera (* 1980 Praha) si již během studia na pražské Akademii výtvarných umění vymyslel vlastní malířskou technologii New Dripping (Stékané obrazy), kdy pouze kapkami barvy spolu s působením gravitační síly tvoří geometrické útvary. Tímto experimentem se představil mimo jiné na finále Ceny Jindřicha Chalupeckého (2008) a v expozici Po sametu
v Domě U Zlatého prstenu.
Na samostatné výstavě Duch látky ukazuje nová díla, která jsou výsledkem jeho dalšího výzkumu možností konceptuálního přístupu k médiu malby a hledání jeho hranic. Hlavní úlohu zastává opět akrylová barva, již tentokrát modifikuje pomocí tekutého dusíku. Práci malíře tak rozšiřuje k hranicím alchymie. „Fascinuje mě alchymie, obor, který stejně tak jako umění proměňoval látky méně cenné v materiály vzácné,\" říká Evžen Šimera.
Výstava je zároveň praktickou částí jeho doktoranské práce na VŠUP v Praze u Federika Díaze a posledním projektem současného umění ve druhém patře Staroměstské radnice.
Autorská prohlídka s Evženem Šimerou: út 4. 6. v 17.00
Lektorské prohlídky: čt 30. 5., 13. 6., 27. 6. v 16:30
Staroměstská radnice, 2. patro, Staroměstské náměstí 1, Praha 1
út-ne 10-18 h
DŮM U ZLATÉHO PRSTENU---------------------------------------------------------------------------------------
START UP
JAKUB PETR / Toroid
16. 5. - 16. 6. 2013
Jakub Petr (* 1987, Praha) navazuje svým studiem na rodinnou sklářskou tradici, avšak ve své volné tvorbě spojuje zálibu v matematice a fyzice s konstrukcí elektronicky řízených mechanismů. Na výstavě v rámci projektu Start up III představuje monumentální kinetický objekt inspirován elektromagnetickým zářením, teorií strun a de Broiglieho modelem atomu. Interaktivně ovládaný stroj s rotujícími částmi s upevněnými LED diodami vytváří iluzivní světelné kresby levitujícího toroidu (tj. prostorové těleso prstencového tvaru), jehož podoba dokonce může být modifikována divákem. „Při výkladu elementární fyziky se člověk dobírá pravd a odhaluje základní principy přírody, já se inspirován tímto světem pokouším
o zhmotnění jeho esence v našem lidském měřítku,\" říká autor.
Jakub Petr je studentem ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na VŠUP v Praze.
Autorská prohlídka s Jakubem Petrem: čt 23. 5. v 17.00
Dům U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1 - Ungelt
út-ne 10-18 h
TEREZA ČERNÁ / Vzdušné války
4. 7. - 4. 8. 2013
Alegorie v obrazech a kresbách Terezy Černé (*1988, Nové Město nad Metují) vypráví o mytických legendách a rituálech. Vyfantazírované příběhy se zvířecími a symbolistickými motivy jsou však ve skutečnosti paralelou k lidským událostem, které se dotýkají naší osobní historie.
V rámci projektu Start up III Tereza představuje sérii obrazů s komiksovým nádechem, vypovídajících o životě fiktivních tvorů, kteří žijí v nebi, odkud se vynořují, aby nalezli a získali krystal umožňující dokončit úkol na Zemi. „Příběh vznikal sám, spontánně, je o nalezení a uvědomění si zodpovědnosti za chycený krystal - vlastní existenci,\" popisuje téma autorka.
Tereza Černá absolvovala v roce 2012 ateliér malířství u Daniela Balabána na Ostravské univerzitě.
Autorská prohlídka s Terezou Černou: út 16. 7. v 17.00
Dům U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1 - Ungelt
út-ne 10-18 h
PO SAMETU / Současné české umění s přesahy do minulosti
17. 11. 2009 - 2. 6. 2013 (dlouhodobá expozice)
Dlouhodobá expozice Po sametu zahrnuje generačně vzdálené umělce. Mimo autory, kteří si během dvaceti let svobody založili vlastní „školy\" a začali vychovávat vrstvu nastupujících tvůrců, představuje i výrazné osobnosti výtvarného světa, legendy českého umění 20. století, jejichž tvorba sahá hluboko před rok 1989. Kurátoři expozice vybrali díla různých médií a dobových tendencí, jejichž zvrstvení vychází z poznání dynamické scény nejen umění devadesátých let, ale i začátku nového milenia. Po sametu nahlíží na české vizuální umění převážně z posledních dvaceti let nečasově. Potlačením chronologického řazení a vzájemnou rytmizací umělců různých generací vznikají netušené paralely, otvírá se prostor pro nové výklady.
Dům U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1 - Ungelt
út-ne 10-18 h
ZÁMEK TROJA--------------------------------------------------------------------------------------------------------
BENÁTSKÉ HUTNĚ TVAROVANÉ A ČESKÉ ŘEZANÉ SKLO
ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze (16. - 19. století)
3. 4. 2013 - 3. 11. 2013
Výstava skla z Uměleckoprůmyslového musea v Praze na Zámku Troja se zaměřuje na dva významné fenomény evropského sklářství - benátské, hutně tvarované sklo 16.-18. století a české řezané sklo z období konce 17. - první poloviny 19. věku. První zprávy o sklářích v Benátkách se objevují již v 10. století, ovšem největší slávy zdejší sklo dosáhlo až v období 16. a 17. století. Tehdy byly produkovány artefakty zhotovené typickou renesanční technikou zv. millefiori a tzv. nitkováním (vetro a filigrana). Období největšího rozmachu produkce barokního řezaného skla v českých zemích spadá do období 1710-1750, kdy dekorace řezbou dominovala nad jinými technikami. Podobně tomu bylo i v době první poloviny
19. století (zejm. v období biedermeieru), to je v době nástupu středního stavu - měšťanstva, který byl též hlavním odběratelem kvalitního skla.
Kurátorská prohlídka s Janem Schöttnerem: út 11. 6. v 17.00
Lektorské prohlídky: ne 19. 5., 26. 5., 9. 6., 23. 6., 21. 7. a 18. 8. v 15.00
VÁŠEŇ, SEN A IDEÁL / Česká secesní plastika
3. 4. 2013 - 3. 11. 2013
Nová expozice v Zámku Troja provází návštěvníky příběhem secesní plastiky počínajícím neoklasicistními díly Josefa Václava Myslbeka (1848-1922) přes práce jeho nejvýznamnějších žáků, jakými byli Josef Mařatka (1874-1937), Quido Kocian (1874-1928), Bohumil Kafka (1878-1942) a Jan Štursa (1880-1925). Výstava zahrnuje také jeho neprávem zapomenuté žáky, které se snaží uvést zpět do kontextu doby. Patří k nim předčasně zemřelý talentovaný sochař František Hošek (1871-1895), který studoval u Myslbeka ještě na Uměleckoprůmyslové škole, a zejména pak absolventi sochařského ateliéru Akademie výtvarných umění v Praze Vladimír Astl (1876-1960), Josef Kalvoda (1874-1925), český Němec Alois Rieber (1876-1944), Ladislav Kofránek (1880-1954) a Jaroslav Krepčík (1880-1959). Každý z nich se vydal jinou cestou, ale plastiky, které vznikaly v průběhu studií a krátce po nich, se žánrově i stylově potkávaly.
Výstava nabízí průřez tvorbou osobností české plastiky přelomu století od tradičního sochařského pojetí Myslbekova, přes dobové naturalistické tendence, které působily na české umění paralelně s impresionistickým pojetím tvaru. Není opomenuta ani secesní tvorba Stanislava Suchardy (1866-1916) a Ladislava Šalouna (1870-1946). V překvapivém kontextu se objevuje i symbolistický sochař František Bílek (1872-1941).
Kurátorská prohlídka se Sandrou Baborovskou: út 28. 5. v 17.00
Lektorské prohlídky: ne 19. 5., 26. 5., 9. 6., 23. 6., 21. 7. a 18. 8. v 15.00
Zámek Troja, U Trojského zámku 1, Praha 7
út-ne 10-18, pá 13-18 h
VELETRŽNÍ PALÁC---------------------------------------------------------------------------------------------------
ALFONS MUCHA / SLOVANSKÁ EPOPEJ
dlouhodobá expozice
Alfons Mucha (1860-1939) je světově nejproslulejší český moderní umělec, který získal mezinárodní slávu v Paříži na přelomu 19. a 20. století díky své originální secesní dekorativní tvorbě. Smysl vlastního života ale spatřoval v jiném díle, jež považoval za mnohem závažnější - v souboru dvaceti velkoformátových obrazů Slovanská epopej, na němž pracoval v letech 1912-1926. Monumentální cyklus Slovanská epopej je nyní představen české veřejnosti v celé své velkoleposti. Vůbec poprvé v historii je v Praze vystaveno všech dvacet pláten. Současná instalace vychází z Muchova původního obsahového rozvržení Slovanské epopeje, z časového sledu jednotlivých témat. Obrazy jsou řazeny chronologicky podle výjevů, které jsou na nich znázorněny. Tematické rozpětí Slovanské epopeje sahá od působivých představ slovanského dávnověku a uctívání pohanských božstev přes znázornění historicky doložených událostí, až po závěrečnou vizi duchovního významu Slovanstva pro celé lidstvo. V deseti plátnech se Mucha zabýval českými dějinami: „česká epopej\" představovala ideovou osu celého díla. Druhých deset pláten je věnováno ostatním Slovanům a všeslovanským výjevům.
Přednášky:
• Ivana Čornejová: A. Komenský, učitel národů a věčný poutník -
čt 16. 5. v 18.00
• Vratislav Doubek. Stát a státnost v éře moderny - út 4. 6. v 18.00
Lektorské prohlídky: so 11. 5., 25. 5., 8. 6., 22. 6., 20. 7., 17. 8. v 15.00
Veletržní palác, velká dvorana, Dukelských hrdinů 47, Praha 7-Holešovice
út-ne 10-18 h
BÍLKOVA VILA--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ATELIÉR FRANTIŠKA BÍLKA
stálá expozice
Ateliérovou vilu v Praze-Hradčanech vystavěl František Bílek v letech 1910-1911 podle vlastních plánů. Bílek byl hlavně sochař a grafik, ale jeho náboženské pojetí umění ho vedlo
k potřebě utvářet celá prostředí, ve kterých by se jeho díla uplatňovala v plném působení, naplňujícím své poslání spiritualizace lidského života. Vila nabízí mimo ateliér Františka Bílka výstavu sestavenou z několika raných prací a soubor komorních portrétů. V suterénu mohou badatelé navštívit nově vzniklé Bílkovo centrum s archivními materiály týkajícími se umělcova života. Cílem expozice je ukázat na vybraných dílech Františka Bílka (volné sochy, reliéfy, kresby, grafiky, nábytek, keramika) celkový charakter jeho tvorby a poskytnout tak divákovi výstižný názor na osobní přínos Bílka českému a světovému modernímu umění.
Přednášky:
- Jana Růžičková: Kód posvátné geometrie v architektuře - st 29. 5. v 18 h
- Jana Fojtíková: Josef Bohuslav Foerster a František Bílek - spřízněni duchem -
čt 13. 6. v 17 h
Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Lektorské prohlídky: st 15. 5., 2. 6., 26. 6., 17. 7. a 21. 8. v 16.30
FRANTIŠEK BÍLEK A PORTRÉT
František Bílek a portrét je téma druhé výstavy, která po znovuotevření Bílkovy vily nahrazuje expozici věnovanou autorově práci pro knihu.
Sochař František Bílek, symbolista, který je vnímán veřejností především jako velký mystik a tvůrce spirituálního monumentálního díla, se tentokrát představuje svou méně známou, komorní tvorbou jako vynikající portrétista. Vybraný soubor sochařských portrétů a několika kreseb, které vytvořil v letech 1895-1921, svědčí o schopnosti vystihnout v sumarizující zjednodušené formě, modelované často na jednom pohledu, psychiku osobnosti, stejně jako v realističtější poloze zachytit smyslovou jemnost ženského výrazu. Výstavu rámcově doplňují sochařské portréty a kresby, které jsou součástí stálé expozice v ostatních prostorách Bílkovy vily a expozice v rodném Chýnově u Tábora.
Bílkova vila, Mickiewiczova1, Praha 6-Hradčany
út-ne 10-18 h
DŮM FRANTIŠKA BÍLKA V CHÝNOVĚ---------------------------------------------------------------------------
CHÝNOVSKÁ VIZE FRANTIŠKA BÍLKA
stálá expozice
Expozice představuje pozoruhodné, secesně symbolistní dílo umělce, který si v rodném Chýnově vytvořil zázemí pro svou tvorbu v podobě originální autorské varianty rodinného domu s ateliérem. Architektura domu, postaveného Bílkem v roce 1898 z režného cihlového zdiva s dobovými „lidovými\" dřevěnými prvky a dřevořezbami, odkazuje k tradici chýnovského stavitelství. V reprezentativním výběru děl, kde se Bílek představuje především jako sochař, jsou zastoupeny také práce, odkazující k národní duchovní tradici českého národa, která má kořeny právě v tomto regionu.
Dům Františka Bílka v Chýnově, Údolní 133, Chýnov u Tábora, tel. 381 297 230
út-ne 10 - 12 h, 13 - 17 h
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PROGRAMY
Staňte se členem Klubu přátel a získejte jedinečné výhody!
Klub přátel je unikátní službou, se kterou se Vám bude příjemněji a jednodušeji trávit volný čas. Cílem programového zaměření Klubu je poskytování pestrých výhod členům Klubu při návštěvách výstav, akcí a expozic, pozvánky na speciální doprovodné programy a poskytování výhod při nákupech zboží a služeb u partnerů Klubu přátel. Přihlášky do Klubu, který má v současné době přes 1500 členů, jsou k dispozici v objektech GHMP i ke stažení na webových stránkách galerie www.ghmp.cz, kde je uveden i přehled všech slev a výhod.
STŘEDEČNÍ BESEDY
• ZA BAREM
Za barem je neformální posezení a seznámení s umělci, kteří vystavují v expozici Po sametu.
Uvádí Olga Malá nebo Sandra Baborovská.
Za barem Marek Meduna - st 5. 6. v 18.00
Za barem Jiří Kovanda - st 26. 6. v 18.00
Kavárna Domu U Kamenného zvonu, Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace předem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
• BESEDY O FOTOGRAFII
Každá z besed představuje jednoho výrazného českého umělce pracujícího s fotografií, jehož tvorbu považují kurátoři Tomáš Pospěch a Hana Buddeus za závažnou a aktuální.
Robert Silverio a Rudo Prekop - st 15. 5. v 18.00
Antonín Dufek a Jindřich Štreit - st 22. 5. v 18.00
Dům fotografie, Revoluční 5, Praha 1
DALŠÍ AKCE
MUZEJNÍ NOC 2013
so 8. 6., 19.00 - 1.00 - v rámci Muzejní noci bude umožněn volný vstup do těchto expozic:
- Vnitřní okruh v současné české fotografii ve 2. patře Městské knihovny
- Viktor Kolář / Retrospektiva v Domě U Kamenného zvonu
- Benátské a české sklo ze sbírek UPM a Česká secesní plastika v Zámku Troja
- Jiří David / Křik paviánů... ve 3. patře Colloredo-Mansfeldského paláce
PROHLÍDKY ZAMĚŘENÉ NA HISTORII OBJEKTŮ GHMP
• Dům U Kamenného zvonu (včetně běžně nepřístupných prostor - kaple, sklepení, koncertní sál): ne 12. 5., 9. 6., 14. 7. a 11. 8. ve 14.00
• Dům U Zlatého prstenu: ne 5. 5., 16. 6., 21. 7. a 18. 8. ve 14.00
HISTORICKÝ VÝVOJ TROJSKÉHO ZÁMKU
- víkendové odborné přednášky s PhDr. Janem Nepomukem Assmannem
- témata a termíny budou upřesněny na webových stránkách GHMP
HISTORICKÝ VÝVOJ COLLOREDO - MANSFELDSKÉHO PALÁCE
- víkendové odborné přednášky s PhDr. Janem Nepomukem Assmannem
- témata a termíny budou upřesněny na webových stránkách GHMP
TVOŘIVÉ DIALOGY S UMĚNÍM
Víkendové kombinované programy pro rodiny s dětmi
Pro děti, ale i pro všechny další věkové kategorie výtvarné dílny s lektorkou Lucií Haškovcovou přímo v expozici - animační program se speciálními doprovodnými materiály, připravený a realizovaný edukačním oddělením. Po interaktivních prohlídkách výstav následuje výtvarná reakce - vlastní tvorba návštěvníků. Účastníci akcí se mohou seznámit s tradičními i netradičními technikami z oblasti kresby, malby, experimentální fotografie
i prostorové, intermediální, akční a konceptuální tvorby. Cena 5,- Kč děti do 10 let, 20,- Kč návštěvníci nad 10 let. Akce si, prosím, rezervujte do 16.00 předchozího dne.
so 11. 5.,13.00-18.00, Dům U Kamenného zvonu: Metamorfózy struktur (k výstavě R. Kratiny)
so 18. 5., 13.00-18.00, Trojský zámek: Živé sochy (k výstavě Česká secesní plastika)
so 25. 5., 13.00-18.00, Veletržní palác: Ornament ve Slovanské epopeji (k výstavě Slovanská epopej)
so 1. 6., 13.00-18.00, Městská knihovna: Aura fotografie (k výstavě Vnitřní okruh)
so 29. 6., 13.00-18.00, Colloredo-Mansfeldský palác: Překračování hranic malby (k výstavě J. Davida)
so 6. 7., 13.00-18.00, Staroměstská radnice: Alchymie barev (k výstavě E. Šimery)
so 13. 7., 13.00-18.00, Dům U Kamenného zvonu: Industriální krajina (k výstavě V. Koláře)
so 31. 8., 13.00-18.00, Trojský zámek: Světlo z Murana (k výstavě Benátské a české sklo ze sbírek UPM)
LEKTORSKÉ PROHLÍDKY A INTERAKTIVNÍ PROGRAMY
Na objednávku interaktivní i komentované prohlídky aktuálních výstav i stálých expozic pro všechny typy škol i další věkové a zájmové skupiny s možností následné výtvarné reakce ve formě vlastní tvorby (rezervace: tel. 606 612 987, 224 826 391, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).
VÝTVARNÝ ATELIÉR
Celoroční cyklus tvůrčích dílen pro děti i dospělé s lektorkou Lucií Haškovcovou v ateliéru
v Domě U Zlatého prstenu vždy ve středu 17-22 h (příchod i odchod individuální).
DÁLE NABÍZÍME
ČÍTÁRNA ODBORNÉ LITERATURY A ČASOPISŮ V DOMĚ U ZLATÉHO PRSTENU
Týnská 6, Praha 1 - Ungelt, 2. patro
Otevřeno: út-ne 10-18 h
KNIHKUPECTVÍ V DOMĚ U ZLATÉHO PRSTENU
Týnská 6, Praha 1 - Ungelt, tel. 224 827 807
Otevřeno: po-pá 10-18 h
Široká nabídka kvalitní beletrie, poezie, výtvarných publikací a katalogů.
TÝNSKÁ LITERÁRNÍ KAVÁRNA
Týnská 6, Praha 1 - Ungelt, tel. 224 827 807
Otevřeno: po-pá 9-23 h, so-ne 10-23 h
Aktuální program najdete na webových stránkách www.knihytynska.cz.
KNIHKUPECTVÍ V DOMĚ U KAMENNÉHO ZVONU
Staroměstské náměstí 13, Praha 1
Otevřeno: út-ne 10-20 h
Široká nabídka výtvarných a fotografických publikací a katalogů, pohlednic, kalendářů a reprodukcí.
KAVÁRNA V DOMĚ U KAMENNÉHO ZVONU
Otevřeno: út-ne 10-21 h
Nabízí občerstvení kávou, výbornými zákusky nebo vínem z Habánských sklepů.
CAFÉ TROJSKÝ ZÁMEK
Otevřeno: út-ne 10-18 h, pá 13-18 h
Bezbariérový vstup do objektů GHMP je možný v těchto objektech:
Městská knihovna, 2. p.
Staroměstská radnice, 2. p. - výtah (pouze spodní část expozice, zvýšené patro ne)
Dům U Zlatého prstenu, celý objekt, ve všech podlažích
Zámek Troja, suterén a přízemí
Kontaktní adresa GHMP:
Galerie hlavního města Prahy
Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha 1
kontaktní osoba: Michaela Moučková, tel. 224 826 391, fax 222 826 844,
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.ghmp.cz
Galerii najdete také na FB: www.facebook.com/GaleriehlavnihomestaPrahy
ZA PODPORU VÝSTAV DĚKUJEME:
ČEZ, Dopravní podnik, Arbor vitae
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI GHMP:
ArtMap, Obálka, Týden, Týden.cz, Instinkt, Rádio 1, Art+A, ArtMix, Artyčok, A2, Ateliér, Metropolis, Radio Wave, Vltava Čro, Flash Art, Pragueout, Výletník, VICE
Rádio Classic, Pražský deník, Dolce vita, Hypermedia, FotoVideo, Foto, Fotograf