„Neztrácejme kontakt s naší kreativitou, bude se nám pak dařit lépe v práci i v životě," doporučuje psychoterapeutka Pavla Štěpničková
Činnosti, které vykonáváme každý den, nutně začnou podléhat určité míře stereotypu. Najednou zjistíme, že pracovní úkoly plníme pasivně, bez snahy o kreativitu, a přitom to není způsobeno vlivem vnějších okolností. Problém je někde v nás. Pokud se do této fáze dostane manažer, který má pod sebou další podřízené, může to mít zásadní, samozřejmě negativní, vliv na atmosféru a výkony celého týmu. Znovunalezení motivace a chuti do práce přitom souvisí se změnou přístupu k životu. Cestou může být vyrovnání levé a pravé mozkové hemisféry.
„Chceme-li v životě něco změnit, potřebujeme silnou motivaci. Naše levá hemisféra se nerada vzdává pravidel a vzorců, které již jednou přijala. Je konzervativní, znejistí při pomyšlení, že by mohlo být něco „jinak". Naše pravá hemisféra je tvořivá, ráda se pouští do neznáma a je připravena vždy zkusit něco nového. Je zvědavá. Tak proč nevyužít její potenciál?," navrhuje zkušená psychoterapeutka Pavla Štěpničková a hned pokračuje: „Problém je, že naše civilizace je zaměřená na využití levé, „racionální" mozkové hemisféry, kterou zatěžujeme více na úkor pravé „kreativní". Z té nerovnováhy pramení nepříjemné pocity, které nám berou radost ze života."
Pavla Štěpničková nabízí pomoc - jednodenní zážitkové workshopy s názvem Neztrácejme kontakt s naší kreativitou. Konají se pravidelně v Kosoři, nedaleko Prahy-Radotína, nejbližší volné termíny jsou v sobotu 12. 5. a 9. 6. (Přihlášky prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..) Firmy tak mohou účinně řešit nebo, ještě lépe, předcházet, problémům se ztrátou motivace klíčových manažerů. „Důležité je rozdmýchat vlastní představy, ty nás totiž rozvíjejí a inspirují. To, co si představím, může opravdu fungovat. Na workshopech postupujme několika cestami. Jednou z nich je zážitková relaxační metoda, která otevírá pravou hemisféru. S použitím starých spirituálních technik, jako je třeba bubnování a zpěv, se společně přeneseme do míst, kde je nám příjemně, hledáme a nalézáme novou motivaci a radost, poznáváme a posilujeme vlastní silné stránky," dodává Pavla Štěpničková.
Mgr. Pavla Štěpničková
Po studiích Pedagogické fakulty v Ostravě, obor jazyk český, hudební výchova a jazyk německý, se začala intenzivně vzdělávat v oboru psychoterapie. Absolvovala například terapeutický výcvik Poradenství a psychoterapie zaměřená na klienta, základní sebezkušenostní výcvik v dynamické psychoterapii ukončený zkouškou z obecné psychoterapie, cyklus seminářů FFSS EUROPE specializovaný na staré spirituální techniky léčby a tříletý nástavbový program šamanských technik ve Švýcarsku vedený Sandrou Ingerman. Má dlouholetou zkušenost s vedením relaxačních jazykových kurzů a seminářů zaměřených na osobnostní růst člověka formou aktivního nalézání jeho tvůrčích schopností. Pavla Štěpničková je aktivní hudebnicí, zpívá, skládá hudbu, hraje na klavír a akordeon, koncertuje.
www.osobniterapeut.cz