amphorae 2291971 960 720Muzeum hlavního města Prahy se připojuje v sobotu 21. října 2017 k oslavám Mezinárodního dne archeologie, který se letos koná v České republice již počtvrté. Pro návštěvníky všech věkových kategorií bude připraven celodenní bohatý program.

V prostorách hlavní budovy muzea na Florenci (Na Poříčí 1554/52, Praha 8 – Karlín) budou od 10 do 17 hodin probíhat workshopy, při nichž si děti i dospělí budou moci vyzkoušet práci archeologa a nahlédnout do života lidí v různých obdobích naší historie. V 10, 13, a 15 hodin se uskuteční komentované prohlídky expozice Praha v pravěku, které povede kurátor oddělení archeologických sbírek Michal Kostka.

V domě U Zlatého prstenu (Týnská 630/6, Praha 1 – Staré Město) v 10 a ve 14 hodin začínají komentované prohlídky archeologické výstavy Od nitě ke košili, kterou zájemce provede Helena Březinová z Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v. v. i.

Budete moci také navštívit archeologické vykopávky – v 10 a v 11 hodin komentované prohlídky unikátního nálezu brány sv. Valentina, součásti staroměstského opevnění, v domě
Na Kocandě (Křižovnická 71/14, Praha 1 – Staré Město) povede vedoucí výzkumu Petr Starec, archeolog Muzea hl. m. Prahy.

Vstup na všechny akce je zdarma.

Informace o programech v rámci celé ČR najdete na http://denarcheologie.cz/ 

www.muzeumprahy.cz 

1Za uplynulý obchodní rok 2016/17 (1. říjen 2016 až 30. září 2017) se společnost dm na českém trhu může pyšnit mimořádně pozitivním růstem obratu: Vzrostl ze 7,849 na 8,527 miliard CZK (plus 8,64 %). Množství prodaných výrobků vzrostlo dokonce o 13,71 % na téměř 146,7 mil. kusů.

EKOABECEDA 2 maláS jubilejním desátým ročníkem vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět přichází do škol nový díl výukového materiálu „EKOABECEDA“ s podtitulem „Umíme žít bez odpadů?“. Jeho součástí jsou semináře pro pedagogy a další pracovníky mateřských, základních a středních škol. Budou se při nich školit, jak atraktivním způsobem začleňovat téma předcházení vzniku odpadů do výuky. Aby zaujali i nejmenší děti, zapojí také příběhy ze známých pohádek – O Budulínkovi, Červené Karkulce nebo Třech bratrech. Do konce roku semináře proběhnou ve všech 14 krajích republiky.

ChallengeZájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE nabízí studentům z celého světa příležitost ujmout se celého obchodního případu pro značku head&shoulders.

Image foto zdroj Krmiva PucalkaČeši patří k největším milovníkům domácích zvířat v Evropě. Skoro každá druhá domácnost u nás má kočku nebo psa. I když patříme k velkým pejskařům, tak často nemáme jasno v základních stravovacích zvyklostech psů.

DD 1V září tomu byl rok, co se společnost AAA AUTO a její značka Mototechna staly oficiálním partnerem nejvyšší fotbalové soutěže - HET ligy. Díky tomuto partnerství má společnost k dispozici lístky na veškeré ligové zápasy nejen pro partnery, zákazníky a zaměstnance, ale zve na zápasy i dětské domovy po celé České republice.

Lifesize ilustrKdo chce, ten si práci najde. A může si dokonce vybírat. Podobné věty zaznívají v souvislosti s rekordně nízkou nezaměstnaností poměrně často.

Centrum Chodov

Unibail-Rodamco, největší evropská společnost v oblasti komerčních nemovitostí, oznamuje otevření nového Centra Chodov po tříleté rekonstrukci, do níž investovala částku ve výši 170 milionů eur (4,4 miliardy korun). Pražské nákupní centrum nabídne 300 obchodních jednotek na ploše větší než 100 000 m2 a řadí se tak mezi největší v České republice. Centrum je nyní připraveno přivítat své první zákazníky a předložit jim široký výběr značek doplněný mnoha inovativními koncepty, jež jsou na českém trhu unikátní.
Otevření nového obchodního centra pro veřejnost je naplánováno na středu 11. října.

 

Aktuální vydání v PDF

Říjen 2017

Otevřít PDF | Prosperita | Fresh Time

Newsletter

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a dostávejte nejnovější vydání Madam Business emailem. Na základě registrace navíc můžete využít 20 % slevu na první inzerci v Madam Business.

Registrací souhlasíte s Podmínkami zasílání a použití služby.

 

Generální partner:

rossmann_239_239

Hlavní partneři:

cesky_porcelan_75_124 manner84_84

Tip Grady

kniha madam zari ok 221

Chcete žít méně hektický a zároveň naplněný život? Pomůže vám tato poutavě napsaná knížka. Ukáže vám, jak si příjemně zjednodušit a zpomalit běh času a zaměřit se na věci, které jsou skutečně důležité. Díky snadným, ale účinným cvičením dokážete nalézt potřebnou chvíli klidu i v tom nejvypjatějším dni.

Instagram

Navštivte také

iprosperita RGB freshtimecz RGB