Vyhledávání:

Tip Grady


hypnoza_autosuchesce_222

 

Zbavte se svých zlozvyků a závislostí, zvyšte si sebedůvěru, zlepšete vztahy s okolím, zvyšte své výsledky! Stačí k tomu jediné - ovládnout umění autohypnózy a autosugesce, díky kterému dokážete přeprogramovat své vnitřní nastavení a převezmete kontrolu nad svým životem. Často si o sobě myslíme, že jsme logicky myslící a racionálně jednající bytosti, ale ve skutečnosti nás pohánějí emoce. Díky hypnóze získáme přímý přístup do pravé mozkové hemisféry, k představivosti a do světa našich emocí. Pomocí sugestivních technik pak dokážeme „přeprogramovat" svou mysl i tělo a převzít nad nimi kontrolu.

 

 

 

 

Generální partner:

rossmann_239_239

Hlavní partneři:

cesky_porcelan_75_124manner84_84

Partneři:

 

 

 

 

Česká centra: Noc literatury 2012 ozvláštní zapadlá zastávka a Vrstvy slov

Česká centra: Noc literatury 2012 ozvláštní zapadlá zastávka a Vrstvy slov

15.5.2012

Noc literatury již každoročně organizují Česká centra ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC (European Union National Institutes for Culture) a kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví.

Netradiční akcí - realizací nástěnné malby (mural) s názvem Vrstvení slov, se Česká centra rozhodla upozornit na blížící se, v pořadí šestý ročník Noci literatury 2012.

Letošní čtení proběhne na netradičních a méně dostupných místech Prahy 5.

Jedno z těchto míst nabízí železniční zastávka Na Knížecí. Byla zřízena teprve v červnu 2010 a původně měla být provizorní, sloužila k náhradní vlakové dopravě za vyloučenou tramvajovou trať do Řep. Po obnovení původního spojení měla být zrušena, ale díky přepravní poptávce bylo spojení ponecháno až do současnosti a slouží intervalové dopravě po známém Pražském semeringu. „Navzdory tomu však železniční zastávku Na Knížecí zná jen malá část Pražanů, ale povědomí o její existenci se stále zlepšuje. Věřím, že tato akce pomůže jejímu dalšímu zviditelnění, vždyť krátký pěší dosah centra Smíchova u Anděla ji předurčuje k bohatému užíván. " dodal Alois Kašpar, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah. „Je vždy lepší mít budovu kvalitně upravenu než stále odstraňovat nelegální rychlé výtvory", uzavřel vedoucí skupiny obchodu" David Lipovčan.

Obraz „Vrstvy slov" je společným dílem streetartové skupiny umělců. Skupina v sestavě Michal Škapa (Tron), Pasta, Xdog a Obik v současné chvíli přímo v místo vlakové zastávky Na Knížecí vytváří monumentální malbu věnovanou Noci literatury 2012. Malba zůstane trvale umístěna na zdi nádražního domku. Na budově vlakové zastávky Na Knížecí postupně dílo čtyř umělců, kteří v daném oboru nejsou nováčky. Xdog, Tron, Pasta a Obik zpracovali fasádu nádražní budovy a zároveň stanice každý po svém, zároveň se jejich věci propojují a prolínají. První zleva je komiksová a primitivistická poloha Xdoga, kde superwomen zápasí se sfingami. Následují vrstvy od Trona, kam jsou spláchnuty na hromadu psací stroje a všechny písmena abecedy, z kterých se dají sestavit slova, ze slov věty a vět příběhy. Další vrstva reprezentuje dnešní svět techniky a její studenou účelnost, jenž může být během okamžiku spláchnuta na jednu hromadu. Poslední vrstva je plná kostí a náhrobků se jmény spisovatelů a také zesnulých graffiti umělců, kteří psali svoje příběhy v ulicích velkoměst. Další kus zdi je zpracovaný od Pasty. Jeho nezaměnitelný styl tvoří halucinogenní nápis a postava s televizí místo hlavy. Heslo dne zní - Society killed the teenager! Průčelí budovy ze strany Smíchovského nádraží ztvárnil Obik se svojí pověstnou geometrickou hříčkou. V jeho vypilovaných totemech můžeme spatřit tvary písmen.

16. 5. 2012 v rámci Noci literatury zde proběhne čtení úryvku z knihy švédského spisovatele Johna Ajvida Lindqvista Jak zacházet s nemrtvými. Autor se kdysi úspěšně živil jako kouzelník, není tedy divu, že kniha i úryvek budou mít hororový nádech. Proto jsme pro čtení ve vagonu Českých drah vybrali také herce Aleše Procházku, který propůjčil svůj hlas v dabingu např. profesoru Snapeovi z kouzelnické ságy o Herrym Poterrovi.

Zhruba 30 x 10 metrů dlouhý nádražní domek (původně zázemí stavitelů metra), až do dnešních dní téměř nenápadný, v současné době ožívá rodícím se uměleckým dílem. Hlavními sponzory vznikajícího díla jsou společnosti BARVY A LAKY HOSTIVAŘ, a.s. a společnost mako color, s.r.o. bez jejich spoluúčasti by realizace nástěnné malby byla nemyslitelná.

„Projekt Českých center „Noc literatury" podporujeme, protože stejně jako literatura i barvy poskytuji prostor pro rozvoj fantazie a vyjádření emoce jedince. Vyrábíme a nabízíme trhu české barvy, které si i přes náročné konkurenční prostředí udržují svou pozici. Filozofií naši firmy je poskytovat odběratelům kvalitní české produkty a profesionální služby, a tím propagovat dobré jméno české kvality ve světě, stejně jako česká centra propaguji ve světě českou kulturní scénu", řekl Ing. Dariusz Jakubowicz, generální ředitel Barvy a laky.

Na malbu bude použito 60 litrů fasádní barvy a více než 100 sprejů v různých barevných odstínech, které sponzorsky poskytla společnost Mako color, s.r.o. Obraz Vrstvy slov tvůrci dokončí v úterý 15. května 2012 ve večerních hodinách, v předvečer šestého ročníku Noci literatury 2012.

Foto: Lukáš Houdek

(tz)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace o Noci literatury

Noc literatury 2012 navazuje na pět předcházejících úspěšných ročníků pražských čtenářských happeningů. Záměrem akce je netradičním způsobem přiblížit veřejnosti současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení, která se během jednoho večera
16. května 2012 - uskuteční na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy. Ukázky z překladů děl současných evropských autorů budou číst známé české osobnosti (populární herci). Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace usilujeme o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost.

 

Místem Noci literatury 2012 bude oblast kolem stanice metra Anděl (Praha 5 - Smíchov).

Čtení se uskuteční na vybraných místech městské části (v pěším dosahu od stanice metra Anděl), kde budou v průběhu večera simultánně probíhat čtení krátkých úryvků z textů současných evropských autorů. Místa jsou běžně veřejnosti nedostupná nebo nejsou tradičně asociována s literaturou a typologicky představují pestrý výběr (v minulých ročnících např. podzemní trezor, barokní palác, moderní industriální prostor, gotická věž, prvorepubliková tělocvična, kostel, atd.). Místa budou situována blízko sebe tak, aby jich návštěvníci akce stihli za večer navštívit co největší počet. Jedna z částí letošní Noci literatury proběhne 16. května od 18 do 23 hodin přímo v přistaveném vagónu v prostorách vlakové zastávky Praha-Smíchov na Knížecí. Bližší informace naleznete na http://www.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/502-noc-literatury-ve-vlaku a také na www.nocliteratury.cz.

 Foto: Filip Houdek

(tz)

 

 

 

Park Mirakulum otevírá Vodní svět - vloženo 2017-06-23
Udej si svého živnostníka! - vloženo 2017-06-22
Polenský DAFE-PLAST aspiruje na ekologického Oskara - vloženo 2017-06-21
Arboeko dodává okrasné a ovocné stromky do celé republiky - vloženo 2017-06-21
Edenred představuje novou globální identitu - vloženo 2017-06-20
HSBC partnerem Benefičního koncertu pro Leontinku 2017 - vloženo 2017-06-20
dm pro 50 veřejně prospěšných projektů - vloženo 2017-06-19
Jak správně sedět u televize - vloženo 2017-06-19
Léto je v plném proudu a Srcerváči přináší další novinky - vloženo 2017-06-09
Pro dekorativní a kreativní lepení - vloženo 2017-06-06

Vytisknout stránku / Poslat odkaz


Placené materiály jsou označeny symbolem ***.
© 2006-2017 RIX, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Prosperita Madam Business je registrovaná ochranná známka.

Vyrobil Design4net.cz.